Як перфекціоністу навчитися швидше висловлювати свої думки англійською?

Як перфекціоністу навчитися швидше висловлювати свої думки англійською?

На що Ви в першу чергу звертаєте увагу, коли розмовляєте англійською: швидкість (fluency) чи точність (accuracy)?

Якщо для Вас важливо якнайшвидше передати інформацію і Ви не дуже переживаєте через прогалини в знаннях, Ваш пріоритет – fluency. Якщо ж для Вас важливіше грамотно висловити свою думку, Ви – прибічник accuracy та, вірогідно, поки Ви склали одне речення, всі плати у Вашій голові перегоріли від такого навантаження, а Ваш слухач уже встиг декілька разів позіхнути.

Як же навчитися говорити швидше?

Ловіть 5 простих, але ефективних, вправ, які допоможуть розговоритися.

1.     Акцент на змісті.

Уявіть, що Ваш співрозмовник – випадковий перехожий, який не знає Вашої рідної мови. І от він питає Вас про щось англійською, а Ваше завдання – якомога скоріше йому відповісти. Немає часу згадувати третю форму дієслова lie (особливо, якщо Ви й так ніколи її не знали). Головне – зосередитися на інформативності своєї відповіді, і цього разу не придиратися до своєї граматики.

2.     Таймер на допомогу

Ваша мета – сказати все за одну хвилину. Перед цим уважно прочитайте запитання, дайте собі 30 секунд подумати над відповіддю і запускайте таймер. Коли час вийшов, проаналізуйте свою відповідь: чи вдалося сказати все, що планували? Якщо ні, спробуйте ще раз, і цього разу додайте пропущене. Якщо відчуєте, що почали говорити більш впевнено, думок стало більше, сміливо додавайте собі ще декілька хвилин.

3.     Не перекладайте

Пам’ятаєте нашу ціль: навчитися говорити швидше? А як цього можна досягти, якщо Ви витрачаєте купу часу на переклад? Звичайно, легше сказати, ніж зробити. Але тут на допомогу приходить – Ваша уява. Уявіть, що забули свою рідну мову, а от англійську пам’ятаєте. Знову ж таки, намагайтеся говорити швидше, тоді й часу на переклад не залишиться.

4.     Інтонація, наголос, паузи

Додайте у свою мову мелодичності. Говоріть виразно, з інтонацією. Ставте наголос на ті слова, які мають найбільше смислове навантаження (іменники, дієслова, прикметники). Робіть паузу перед важливою частиною своєї мови, а також – у кінці речення.

5.     Заспівайте свою улюблену англомовну пісню

Знайдіть в інтернеті слова пісні, яка Вам подобається, натисніть «play» і – вперед! По-перше, ввімкнеться м’язова пам’ять, тобто рот запам’ятає, як вимовляються слова, а вуха звикнуть до правильних звуків – і більше ніяких сокіабле (sociable) та джевелері (jewellery). По-друге, класно нарешті вивчити слова пісні, яка подобалась з дитинства, а не просто співати, як почув (привіт усім, хто, як і я, підспівував групі Modern Talking «йо ма ха, йо ма со» (you’re my heart, you’re my soul).

Нарешті, relax, take it e-e-e-e-easy! Якщо зробите декілька помилок, не страшно. Помиляються навіть студенти високо рівня й носії мови. Ні в якому разі не дозволяйте цим невдачам перешкоджати Вашому прогресу. Навпаки – похваліть себе за те, яких успіхів Ви вже встигли досягти у вивченні мови, і продовжуйте завзято працювати. Як люблять повторювати англійці, practice makes perfect.